více informací
skrýt

Léčivé účinky a historie

 

Pivní lázeň obsahuje mnoho ingrediencí*, které se používají v léčitelství již od pradávna. Koupel probíhá v přírodních extraktech, z kterých se české pivo Krušovice® vaří: pivovarské kvasnice, vybrané odrůdy žateckého chmele, slad a samotné pivo. Vysoký obsah chmelových silic přispívá k uvolňování kožních pórů a celkové vitalizaci, pivovarské kvasnice pak díky svému vysokému obsahu vitamínu B a aktivním enzymům působí blahodárně na regeneraci pokožky. Díky této jedinečné kombinaci přírodních ingrediencí a magického působení dubu královského, který byl odjakživa symbolem dlouhověkosti a odolnosti, dochází během koupele k povzbuzení látkové výměny, vyplavení škodlivých látek z těla, uvolnění vnitřního i vnějšího napětí, únavy a stresu, a tím k dokonalému duševnímu i tělesnému odpočinku.

 

Blahodárné vlivy pivní lázně:

 • omlazení pokožky
 • přísun vitamínů, sacharidů a proteinů
 • zklidňující účinky na pleť vlasy a svaly
 • uvolnění svalového napětí
 • snížení stresu
 • regenerace nejen těla ale i mysli
 • zlepšení krevního oběhu
 • detoxikace - odplavení škodlivých látek z těla
 • podpůrná léčba bolesti zad, kloubů
 • vyčištění pórů
 • zvýšená srdeční činnost
 • léčba lupénky, akné, celulitidy

 

*HLAVNÍ INGREDIENCE PIVNÍ KOUPELE:

ČESKÉ PIVOVARSKÉ KVASNICE, které se k léčebným účelům používají již od dob starověku, mají v českém léčitelství velkou tradici - dodávají našemu tělu nezbytné vitamíny B, sacharidy, proteiny a přispívá k celkové regeneraci naší pokožky, která v teplé vodě uvolňuje kožní póry a dochází tak k vyplavování škodlivých látek z těla (podobný systém jako u sauny). Vědci se jednoznačně shodují, že obsahují více vitamínů, stopových prvků aminokyselin, než se vůbec kdy předpokládalo. Pivovarské kvasnice jsou fantastickým prostředkem na výživu kůže, vyhlazení vrásek a celkovou hydrataci pleti.

Pivní kvasnice jsou také jedním z nejbohatších zdrojů organického železa, esenciálních aminokyselin, nenasycených mastných kyselin, fosfatidů, sterolů, glycidů, enzymů a dalších bioaktivních látek. Jsou bohatým zdrojem vitamínů skupiny B, včetně před několika desetiletími poprvé z kvasnic extrahované kyseliny pangamové - vitaminu B15, minerálních látek (např. vápníku, fosforu, draslíku, hořčíku, sodíku) a stopových prvků (železa, jódu, mědi, zinku a manganu). Pivovarské kvasnice pomáhají při hojení zánětu jater, jsou vhodné při zvýšené tělesné a duševní zátěži a sportu. Vitaminy skupiny B obsažené v pivovarských kvasnicích, podporují trávení a metabolismus, pomáhají při léčbě chronické artritidy a kardiovaskulárních chorob. Mají pozitivní vliv na obnovu střevní mikroflóry a tím i na imunitu člověka.

ČESKÉ PIVO Krušovice® v sobě obsahuje, kromě malého množství alkoholu, léčivé látky, jako jsou vitamíny (tiamin a riboflavin), kyselina listová, sacharidy a proteiny. Pití samotného piva během pivní lázně pomáhá k duševnímu uvolnění.

ČESKÝ ŽATECKÝ CHMEL je bylinkou, která má při koupeli silně energetizující efekt, přispívá k celkové regeneraci a unikátně se doplňuje s působením pivovarských kvasnic. Chmel rozpuštěný v pivní lázni uvolňuje aromatické silice, které dodávají samotné koupeli typickou vůni. Ženy mohou při koupeli chmel použít jako velmi účinný přírodní peeling.

 

HISTORIE PIVNÍCH LÁZNÍ

První lázně se začaly objevovat již Egyptě a ve staré Číně. Používaly horké prameny pro léčbu nemocí, zlepšení imunity i pro osobní hygienu. První pivní lázně jsou zaznamenány přibližně před 2000 lety.

Koupele v pivu, včetně jeho pití, se již dávno používaly v lidovém léčitelství - naše babičky a prababičky na řadu nemocí doporučovaly pivovarské kvasnice, které se využívají k léčebným účelům již od dob starověku.

Experience of a lifetime with lovely staff and atmosphere. Viktoria, New Zealand
Best attraction in Prague! We enjoyed it so much! John, Uk
Wow! Surprisingly relaxing. Nice atmosphere, pleasant stuff. Francesco, France
Hop sauna was amazing experience, we'll come back for sure!  Maria, Italy
Truly unique attraction! self-service beer - what a great idea! James, Germany
Must do in Prague - amazingly fun attraction - .  Alessia, Italy
Straw bed, the wood sauna, the beer bread, the limitless beer... simply beautiful. Julio, Spain
https://www.pivnilaznespabeerland.cz/rezervace.htm

Přijďte vyzkoušet originální pivní lázeň v jedinečném romantickém prostředí, 

u tepla krbu. 

alt

Nabidka pro skupiny - Pivni Lazne Spa Beer Land Praha

Přijďte se pobavit s přáteli společně!

Nabízíme exkluzivní pronájem pro skupiny až 10 osob.

alt

Darkove poukazy - Pivni Lazne Spa Beer Land Praha

Objednejte si dárkový voucher a udělejte radost originálním dárkem sobě nebo svým blízkým!

alt

alt

Máme pro vás největší nabídku pivní kosmetiky! 

Pivní kosmetiku můžete zakoupit osobně v našem pivním suvenýr shopu, na adrese ORIGINAL BEER SPA, Žitná 658/9, Praha 1.


Notice: Undefined index: popup in /www/doc/www.pivnilaznespabeerland.cz/www/inc/page.php on line 415
..1..